Kursy

Po co uczyć się angielskiego? Co najmniej 12 dobrych powodów, dla których warto zacząć już dziś

Chcesz wiedzieć, dlaczego warto uczyć się angielskiego? Chyba nie trzeba być Einsteinem żeby to wiedzieć, ale jeśli nadal nie wiesz, to poczytaj…

Może dlatego, że jest to najczęściej używany język na świecie? Albo dlatego, że jest to język urzędowy w 53 krajach i „lingua franca” biznesu, muzyki i Internetu? Albo, że znacznie wzmacnia twój potencjał zawodowy (i zarobkowy). Jeśli to nie są jeszcze wystarczające powody, czytaj dalej …

Co najmniej 12 (bardzo) dobrych powodów, dla których powinieneś uczyć się angielskiego.

 1. Niekwestionowany champion. Angielski jest najczęściej używanym językiem na świecie. Chociaż plasuje się dopiero na pozycji trzeciej jako język ojczysty po mandaryńskim i hiszpańskim (380 milionów ludzi jest „native speakerami”angielskiego), z 750 milionami ludzi, dla których jest on drugim językiem wskakuje na pozycję numer jeden jako najbardziej powszechnie używany język. Podsumowując, ponad 1 miliard ludzi na świecie mówi po angielsku, język angielski bezkonkurencyjnie tu wygrywa.
 2. Jedziesz do Kenii, też się dogadasz! Angielski jest językiem urzędowym 53 krajów. Oprócz tych oczywistych krajów, takich jak Wielka Brytania, USA, Australii, Nowej Zelandia, Kanada, Irlandia, angielski jest również oficjalnym językiem na Jamajce, w RPA, Singapurze, Nigerii, Kenii i wielu innych miejscach.
 3. Łączy ludzi. Angielski jest powszechnie przyjęty jako „lingua franca” w wielu dziedzinach, takich jak nauka, przemysł, informatyka, lotnictwo, biznes i turystyka. Termin „lingua franca” czasami nazywany językiem pomostowym, wspólnym językiem, językiem handlowym, językiem pomocniczym, językiem wehikułowym lub językiem łączącym, oznacza język, który jest przyjmowany jako wspólny język między mówcami, których języki ojczyste są różne.
 4. Łatwy i szybki do nauki, naprawdę. Myślisz, że uczysz się latami i nic nie umiesz? Ale jednak specjaliści językowi są zgodni, że angielski jest jednym z najłatwiejszych języków. Chociaż, w przeciwieństwie do wielu innych języków, jego pisownia różni się od wymowy (czasami znacznie i całkowicie nieprzewidywalnie), co powoduje pewne trudności dla początkujących, jego „stosunkowo” łatwa gramatyka  i proste struktury komunikacyjne pozwalają szybko zrozumieć podstawy niezbędne do codziennego użytkowania.
 5. —-Przytłaczająca większość muzyki popularnej skomponowana jest w języku angielskim. Jeśli chcesz zrozumieć swojego ulubionego artystę i móc śpiewać swoje ulubione utwory, nie ma lepszego i przyjemniejszego sposobu uczenia się.
 6. It’s the economy, stupid. Jak powiedział kiedyś Bill Clinton, to chodzi o ekonomię. Angielski jest teraz wymagany w wielu miejscach pracy i zdolność do mówienia po angielsku jest nagradzana przez pracodawców. Osoby płynnie posługujące się językiem angielskim zarabiają przeciętnie o 20% więcej. Niezależnie od tego, czy musisz komunikować się ze swoimi klientami czy partnerami biznesowymi, angielski jest koniecznością.
 7. Business przede wszystkim. Angielski jest językiem biznesu. Jeśli chcesz rozwinąć swoją działalność za granicą, handlować z partnerami zagranicznymi lub rozpocząć działalność online, twoje umiejętności językowe znacznie zwiększą Twój potencjał.
 8. Granice mojego języka oznaczają granice mojego świata. Angielski daje możliwość studiowania lub pracy za granicą i lepszych perspektyw. Nawet jeśli masz dobre kwalifikacje i jesteś ekspertem w swojej dziedzinie, nie będziesz w stanie kontynuować kariery za granicą bez dobrej znajomości języka angielskiego. Większość uniwersytetów i miejsc pracy wymaga certyfikatu IELTS lub certyfikatu Cambridge, który potwierdza twoją znajomość języka angielskiego.
 9. Serialowe maratony i nie tylko. Większość wyprodukowanych na świecie filmów jest w języku angielskim, a nawet filmy obce mają zwykle angielskie napisy. Jeśli znasz angielski, będziesz mógł cieszyć się niezwykle szeroką gamą produkcji filmowych, które często nie są dostępne w językach narodowych.
 10. Wejdź w świat Szekspira, Joyca, Wilde’a, a może Virginii Woolf? Albo Harrego Pottera. Nie jest to opcja dla początkujących, ale z czasem zaczniesz doceniasz urodę języka angielskiego. Literatura angielska, irlandzka i amerykańska należą do najlepszych na świecie i wyobraź sobie przyjemność czytania poezji i fikcji w oryginale.
 11. Wyrusz w świat, z angielskim dogadasz się (niemalże) wszędzie. Znajomość języka angielskiego daje możliwość odkrywania świata. Za każdym razem, gdy wyjeżdżasz na wakacje, prawdopodobnie znajdziesz anglojęzyczny personel w hotelach, restauracjach i interesujących miejscach, co oznacza, że będziesz w stanie łatwo się komunikować.
 12. Last, but definitely not the least. Angielski jest niesamowitym językiem, mogącym poszczycić się bogactwem zapożyczeń, idiomów i czasowników frazowych. Prawdą jest, że są one trudne do uchwycenia dla początkujących, ale gdy już zrobisz postępy, jestem przekonana, że oczaruje jego cię piękno i dynamika, a nauka stanie się przyjemnością.  

Czy jest coś, o czym zapomniałam? Napisz mi, jakie są twoje powody do nauki angielskiego. Możemy uczyć się od siebie nawzajem.

Jeśli potrzebujesz porady na temat jakiegokolwiek aspektu nauki języka angielskiego, przeczytaj moje inne artykuły tutaj. Albo sprawdź mojego Fanpage na FB gdzie znajdziesz całe mnóstwo materiałów do nauki oraz wskazówek jak się uczyć.

 

Cześć, jestem Elo Kasia

Cześć, jestem Elo Kasia

Witam na moim blogu

Kocham język angielski, ciekawe metody nauczania oraz… meloniki. Fajnie, że wpadliśmy na siebie.
Znajdziesz tu, po pierwsze, zagwozdki językowe, które niejednemu spędzają sen z powiek. Tłumaczę je jasno i przejrzyście z mnóstwem przykładów.
Po drugie, trochę ciekawostek językowo-kulturowych z mojego zakątka świata, a mianowicie Irlandii Północnej, która, mimo, że jest moim domem od 16 lat nie przestaje mnie fascynować.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subskrybuj

Dołącz do Newslettera

Chcesz zawsze być na bieżąco z tym co na blogu i nie przegapić nowych ofert, promocji i kursów? A oprócz tego dostawać co tydzień w prezencie ciekawostki i zagwozdki językowe? Zapisz się na newsletter, a w prezencie otrzymasz 20% zniżki na mój najnowszy e-book „50+ Czasowników frazowych” plus całkowicie za darmo video lekcję „Wprowadzenie do czasowników frazowych.”

Kontakt

kontakt@elokasia.pl

Śledź mnie